Stacks Image 107

Środowisko

2AK ENVIRONMENT to rozwiązanie dedykowane dla firm budowlanych, właścicieli zakładów przemysłowych, stacji paliw czy samorządów. Umożliwia usunięcie skażeń ropopochodnych z gleby za pomocą produkowanego przez 2AK Sp. z o. o. biopreparatu. 2AK ENVIRONMENT to również usługi z zakresu ochrony środowiska, przetwarzania odpadów, odbioru odpadów oraz usługi szkoleniowe.

Biopreparat umożliwia bioremediację takich skażeń jak: ropopochodne, szlamy z osadników, węglowodory alifatyczne, związki z grupy WWA (wielopierścieniowe węglowodory aromatyczne) oraz ich chlorowcopochodne (jak np. polichlorowane bifenyle, PCB).

Zastosowanie przez 2AK ENVIRONMENT nowej technologii wprowadzania i utrzymania biopreparatu do oczyszczania skażonego gruntu umożliwia osiągnięcie następujących korzyści:

  • wykorzystanie istniejących zanieczyszczeń jako źródła energii potrzebnej do ich unieszkodliwienia
  • całkowity i bezpośredni rozkład zanieczyszczeń, a nie ich transfer pomiędzy różnymi mediami (co jest często obserwowane w przypadku metod fizykochemicznych)
  • wykorzystanie szlaków i cykli metabolicznych mikroorganizmów, które prowadzi do końcowych produktów przemian, tj. do H₂O i CO₂,
  • wykorzystanie wyselekcjonowanych drobnoustrojów, pozwalające na skrócenie czasu rekultywacji z wielu lat do kilku - kilkunastu miesięcy

Stacks Image 96
Stacks Image 98
Stacks Image 102

Nasz serwis używa plików cookies (ciasteczek) wyłącznie w celach statystycznych. Aby je zablokować postępuj zgodnie z instrukcją Twojej przeglądarki. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie.